Eğitim & Öğretim

Sosyal ve Kültürel Hizmetler

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmek amacıyla istekleri ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenlenmektedir. Öğrenciler kayıt yaptırırken doldurdukları form ile katılmak istedikleri etkinlikleri belirtmekte ve kendilerine bu yönlerde imkan sağlanmaktadır.
Öğrencilere basketbol, voleybol, taekwan-do, futbol, yol koşusu branşlarında spor yapma imkanı sağlanmış olup merkez kampüste yapılan seçmeler sonucu belirlenen ekipler her yıl üniversitelerarası müsabakalara katılmaktadırlar.
Kültür Sanat Haftasında görev alan Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Tiyatro, Halk Dansları, Fotoğrafçılık ve Hafif Müzik Kulüpleri her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen “Bülent Ecevit Üniversitesi Kültür Sanat Spor Haftasına katılmaktadırlar.
Tüm kulüpler kendi alanlarına giren dallarda yıl içerisinde; seminer, konferans, gezi, yarışma ve gösteri düzenlemektedirler.
Üniversitenin Tiyatro Kulübü öğrencileri her eğitim-öğretim yılında çeşitli yazarların eserlerini sahnelemekte ve bu eserler Zonguldak ili ve ilçeleri ile çevre illerde ve davet edildikleri üniversitelerin düzenledikleri tiyatro şenliklerinde sergilenmektedir.
Öğrencilere, çalıştırıcı ücretleri Üniversite tarafından karşılanan resim, ud, org, gitar, halk oyunları, Türk sanat müziği, gençlik korosu kursları verilmektedir.
Ayrıca her yıl mayıs ayında öğrencilerin düzenlediği Üniversite Kültür Şenliği yapılmakta bu şenlik çerçevesinde spor müsabakaları, briç ve satranç turnuvaları, tiyatro eserleri, resim, fotoğraf ve diğer kursların eserleri sergilenmekte, klasik gitar dinletisi, Türk sanat müziği konserleri, üniversite korosu ve hafif müzik dinletisi, halk oyunları gösterisi gibi etkinlikler yer almaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin