Hakkımızda

Dekanın Mesajı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Batı Karadeniz Bölgesinde önemli bir misyonu olan Eczacılık Fakültemizin amacı, meslek deontolojisine bağlı, daima gelişime açık, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, toplum sağlığı hizmetlerinin görev ve sorumluluklarının bilincinde, eğitim ve öğretimde güçlü akademik temellere sahip, ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkıda bulunan nitelikli eczacılar yetiştirmektir. Fakültemiz laboratuvar alt yapılarının, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar için ülkemiz ihtiyaçlarına cevap veren ve ilaç endüstrisinde yer alan projeler üretecek düzeye getirilmesi hedeflenmektedir.

Her geçen gün alanında uzman, deneyimli ve dinamik öğretim üyeleri ile akademik kadrosunu güçlendiren ve başlıca hedefi insan ve toplum sağlığı olan fakültemizde, modern tıbbın gelişimine paralel olarak ilaç teknolojisindeki son gelişmeler, doğal ve sentetik ilaçların üretimini kapsayacak farmasötik bakım ve akılcı ilaç kullanımı konusunda sizleri mesleki yeterliliğe sahip kılacak bir eğitim beklemektedir.

Sevgili Arkadaşlar, Fakültemizin eğitim ve öğretim elçileri olarak; yenilikçi düşüncelere sahip olan sizlerin, insan haklarına ve etik değerlere saygılı, eczacının asıl işinin üretmek olduğunu aklınızda tutarak yeni ilaç formülasyonlarının tüm Ar-Ge aşamalarında bulunmanızı, uzman eczacılar olarak hastanelerde yer almanızı ve ciddi bir ihtiyaç olan öğretim üyesi açığını kapatmak üzere yetişmenizi temenni ediyoruz.

Ayrıca öğrencilerimiz eğitimleri süresince ERASMUS, MEVLANA ve FARABİ programlarına katılarak yurtiçindeki ve yurtdışındaki farklı üniversitelerde eğitimlerini sürdürme imkânlarına sahiptir.
Fakültemizin olanakları ve eğitim öğretim ile ilgili her türlü bilgiye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Fakültemizde eğitime başlayan öğrencilerimize başarılar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Mehmet AKYÜZ
ZBEÜ Eczacılık Fakültesi Dekan V.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin